Неверојатниот Оливие Нијокас во тимот на колото во Лигата на шампионите

Французинот Оливие Нијокас е избран во тимот на 3. коло во ракометната Лига на шампиони. Тој беше еден од клучните ракометари за триумфот на Вардар над Алборг од 30-28 откако беше стрелец на седум гола.

Покрај Нијокас во идеалниот тим се наоѓаат и Родриго Коралес и Гаспер Маргуч од Веспрем, Хуго Деска и Килијан Вилјемино од Монпелје, Иманол Гарсиандиа од Пик Сегед и Виктор Итуриза од Порто.

Изборот на Европската ракометна федерација за најдобрите на 3. коло во Лигата на шампионите можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...