Неверојатно: НБА-кошаркар заби… во погрешниот кош

Смешни и неочекувани случки има и во НБА-лигата, доказ за тоа е моментот од дуелот меѓу Вашингтон и Орландо, кога Томас Брајант ја заби топката, но во погрешниот кош.

Членот на Вашингтон тргна на скок, но реагираше несмасно, потег што на крајот се претвори во парода – забивање во сопствениот кош.

Се вчитува...