Неверојатно: Роналдо пак се скри во живиот ѕид, Јуве прими гол од слободен удар

Кристијано Роналдо беше трагичар на Јувентус при елиминацијата од Порто во Лигата на Шампионите, кога се скри во живиот ѕид при клучниот погодок на португалскиот гигант.

Лекцијата очигледно не е научена, па Кристијано ја повтори истата грешка и против Парма, кога сите во живиот ѕид скокна, но тој реши да си го крие лицето со рацете, а топката му мина над главата и заврши во мрежата.

Се вчитува...