Никој не може кошарка еден на еден со „џинот“ Криштопанс (ВИДЕО)

Тренерот на Пари Сен Жермен, Раул Гонзалез одлучи на последниот тренинг на својот клуб неговите ракометари меѓусебно да се „пробаат“ во еден натпревар кошарка.

Се разбира кога е во прашање овој спорт најдоминантен во таборот на францускиот шампион е поранешниот „вардарец“, Данис Криштопанс. Летонецот едноставно доминираше под обрачите, а неговите соиграчи беа немоќни во играта еден на еден со него.

 

Се вчитува...