Никола Јакимовски стрелаше за Лариса против ПАОК

Македонскиот фудбалски интернационалец Никола Јакимовски го постигна дебитантскиот гол за грчкиот тим Лариса откако потпиша за овој клуб. Во дуелот против новиот грчки првак ПАОК, Јакимовски донесе реми (1-1) за својот тим.

Тој погоди во 64.минута и донесе израмнување, само девет минути откако Димитриос Пелкас постигна гол за ПАОК.

Се вчитува...