Николов со гол донесе бод за Шериф од Киев (ВИДЕО)

Првенец за Бобан Николов во Лигата на шампионите. Македонскиот интернационалец стрелаше во 90. минута за израмнување на гостувањето во Киев кај Шахтјор, и донесе еден бод за Шериф. И онака тимот од Тираспол беше учесник во Лигата на Европа, но Николов се погрижи да не го заврши натпреварувањето во групите со пораз.

Откако од првиот обид не успеа, Николов од втора го совлада Шевченко.

Погледнете го голот на Николов:

 

 

Се вчитува...