Николов, златно дете…ГОООЛ, Вардар израмнува на 1-1 (ВИДЕО)

Вардар израмнува во Копенхаген. Бобан Николов, во 19.минута успеа да ја затресе мрежата на данскиот првак. По лошиот старт, вардарци се созедоа, па иако домаќинот го погоди и дирекот, сепак, Вардар стигна до израмнување.

Барсегјан нафрли од десната страна, а Бобан Николов со одмерен удар од пеналтикот, ја погоди мрежата на Олсен.

Boban Nikolov Goal HD – FC Copenhagen (Den) 1… by riqezi

Се вчитува...