Ништо од интересен меч: Вавринка го „збриша“ Мареј

Иако можеби се очекуваше интересен меч меѓу Станислас Вавринка и Енди Мареј на стартот од Ролан Гарос, ништо од тоа.

Вавринка премногу лесно славеше против некогаш најдобриот светски тенисер со 6-3,6-1,6-2.

На поранешниот шампион на Ролан Гарос му беше потребен само еден час и 45 минути за да дојде до победата, па во следното коло ќе игра против Доминик Кепфер.

Се вчитува...