Ниту среќата не и помогна на Звезда да се спаси од пораз во Казахстан (ВИДЕО)

Црвена Звезда гостувањето кај Кајрат во Алмати со 1-2 во 2. коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

По 45 минути домаќините водеа со голот на Канте во 24. минута. Во вториот дел на Звезда не и помогна ниту среќата откако со автоголот на Микановиќ во 57. минута белграѓани успеаја да израмнат на 1-1, бидејќи до крајот конечните 1-2 ги псотави Бањак во 79. минута.

 

Се вчитува...