Нојер како Кариус – Голем кикс и подарок за Падерборн (ВИДЕО)

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер направи голема грешка и им подари погодок на Патерборн за израмнување на 1-1. Нојер истрча да ја пресече топката иако сите негови дефанзивци можеа да интервенираат. Претходно Гнабри погоди за водство на Баерн од 1-0.

 

Се вчитува...