Ноле со „серва“ се загрева за УС Опен (ВИДЕО)

Рекетот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ по неуспешните Олимписки игри на кои испушти две бронзени медали се подготвува за предизвикот наречен УС Опен каде ќе атакува на нов Гренслем по Мелбургн, Париз и Лондон.

Србинот кој видно е во добро расположение со пријателите на тениското игралиште заигра и „серва“.

Се вчитува...