Номе Калју се надева на чудо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Естонскиот првак Номе Калју го одржа официјалниот тренинг во пресрет на утрешниот реванш меч против Шкендија во квалификациите за ЛШ. Немаат квалитет за да направат изненадување, но, сепак, никој не може да им го одземе правото да се надеваат на чудо.

Негативата  (0-1) од Талин гостите ќе се обидат да ја надоместат на возвратните 90 минути во Скопје, на арената „Тодор Проески“. Мечот е закажан за 17 часот.

 

 

 

 

Се вчитува...