Нов пресврт: Хезоња сепак нема да потпише со Реал Мадрид

Марио Хезоња сепак нема да заврши во Барселона. Сагата околу хрватскиот кошаркар продолжува. Најпрво по освојувањето на титулата со Реал посочи дека ќе остане во Мадрид, а ден подоцна експлодираше трансфер бомбата дека се договорил со Каталонците и дека ќе потпише договор до 2028 година.

Шпанскиот весник „Ас“ тврди дека ситуацијата се искомплицирала и дека има шанси хрватскиот кошаркар на крајот да не оди во Барса. Наводно, причината за ова е токму изјавата што ја даде по финалето кога го пофали Мадрид, а тоа не им се допадна на клупските челници, па сега наеднаш се се смени.

Наводно, тоа е причината за пресвртот, а на социјалните мрежи се огласија дури и навивачите на Барса. „По сите изјави што ги даде, гестови и исмејување, имаме јасна порака. Марио? Не, благодарам“, пишуваат фановите.

Се вчитува...