Нов шок за Реал Мадрид во ЛШ – Турам ги „начна“ кралевите (ВИДЕО)

Реал Мадрид продолжува со лошите настапи во Лигата на шампионите. И покрај победата во „Ел класико“ минатиот викенд, нов шок за навивачите на најтрофејниот клуб во Европа. Борусија Менхенгладбах преку Маркус Турам поведе со 1-0.

 

Се вчитува...