Нов убедлив триумф на Манасков и Веспрем

Дејан Манасков и неговиот Веспрем продолжуваат со убедливите победи во домашниот шампионат, откако денеска пред налетот на екипата на Давид Дејвис падна Ференцварош (28-39).

Како и на поголемиот дел од натпреварите во Унгарија, Веспрем уште во првото полувреме ги разреши сите дилеми откако по 30 минути имаше плус осум 11-19. До крајот само рутински беше приведен мечот за конечни 28-39.

 

 

Се вчитува...