Нова мајсторија на капитенот: И Рома на менито на „Гранде Пандев“… (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев го постигна и петтиот гол сезонава во дресот на Џенова.

Во натпреварот од 20. коло во Серија А, Џенова има негатива од 1-2 против Рома по првото полувреме, но благодарение само на Пандев остана со надеж за позитивен резултат.

Откако „волчицата“ дојде до предност од 0-2, Горан Пандев луцидно погоди во 45. минута, лобувајќи го противничкиот голман, за 1-2 и каква-таква надеж на џеновјаните до крајот на натпреварот…

 

Се вчитува...