Нова одлична партија на Атанасов: Јани за „петарда“ на Краковија (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Јани Атансов продолжува со одличните партии во дресот на полската Краковија.

Македонецот денеска одигра нов одличен натпревар во кој беше и стрелец на гол за неговиот тим во победата над Горник Забрзе од 5-0. Атанасов на феноменален начин беше стрелец на последниот гол за својот тим со кој ја потврди „петардата“ на арената во Краков.

Се вчитува...