Нова снимка: Му залепи ли Сари мрсул на Мурињо (видео)

Маурицио Сари експресно ги смири страстите по „жешкиот финиш“ на дербито со Манчестер јунајтед, но денеска се појави нова снимка што покажува дека стратегот на Челси сепак го имал „последниот збор“ во конфликтот на неговиот стручен штаб со Жозе Мурињо.

Камерата го „фаќа на дело“ Сари како си го чепка носот токму пред поздравувањето со Португалецот, за потоа Италијанецот да си го избрише прстот од оделото на Мурињо.

 

Се вчитува...