Нова снимка од страшниот судар на Ферстапен и Хамилтон (ВИДЕО)

Големата награда на Италија ја одбележа судирот помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон во 26. круг од трката по кој возачот на Ред Бул заврши на болидот на Британецот.

Сега Формула 1 објави нова снимка од сударот, од камерите на болидите на двата возача кои покажуваат колку беше страшен сударот и дека од сериозна поведа Хамилтон се спаси со заштитниот систем Хало.

Се вчитува...