Нова трагедија во спортот: На 27 години почина светски шампион во борење

Светскиот шампион во борење, Грузиецот Нугзари Цурцумија, почина на 27-годишна возраст, соопшти Грузиската боречка федерација. Причината за смртта се уште не е позната.

„ Нугзари Цурцумија, истакнат грузиски борач и светски шампион, беше пронајден мртов во неговиот дом во градот Хоба “, објави грузискиот портал Ајара ТВ.

 

Се вчитува...