Новак Ѓоковиќ на тренинг со Иванишевиќ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ по неколку дена поминати во озогласениот хотел „Ројал Парк“ во Мелбурн се врати на паркетите каде се подготвува за настап на првиот АТП турнир во сезоната – Австралија Опен.

На социјалните медиуми се појави снимка од неговиот тренинг во друштво со поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ на која српскиот ас може да се види во добро расположение.

 

Се вчитува...