Нови тажни сцени пред „Камп Ноу“ – ликот на Меси отстранет од стадионот (ФОТО+ВИДЕО)

Лео Меси по 21 година ја напушта Барселона и ќе премине во редовите на ПСЖ и покрај желбата да остане во каталонскиот клуб. Финансиските проблеми со кои се соочи Барса ги промора да ги пуштат Аргентинецот да замине од „Камп Ноу“, а сега започна и отстранувањето на неговиот лик од стадионот.

Сцените се тажни, a покрај „Камп Ноу“ на моменти беа присутни и верните навивачи на клубот кои повтрно не успеаја да ги скријат емоцците.

Се вчитува...