Новиот изум на Куман – Најдобриот плејмејкер стана дефанзивец

Барселона продолжува со очајните партии сезонава откако на полувреме губи на гостувањето кај Бенфика со 0-1 во 2. коло од Лигата на шампионите.

Работите да бидат уште полоши во првиот дел се повреди Жерар Пике, а по неговото излегување, Роналд Куман повторно на дело го постави својот нов изум и во одбраната го врати Френки де Јонг.

Голема е шансата доколку Барселона не успее да направи пресврт во вториот дел, Куман веќе утре да добие отказ.

 

 

Се вчитува...