Новиот македонски селектор најдобар тренер сезонава во АБА

Новиот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ е избран за најдобар тренер во регуларниот дел од сезоната во регионалната АБА лига. Бајиќ со Игокеа заврши одлична работа успевајќи да се пласира во полуфиналето во јадранското првенство.

Игокеа регуларниот дел од сезоната го заврши на четвртото место и се најде пред гиганти како Партизан, Цедевита Олимпија, Цибона…

 

Се вчитува...