Новиот селектор на Македонија го донираше целиот хонорар во хуманитарни цели (ФОТО)

Тренерот на годината во АБА лигата, и актуелен селектор на македонската сениорска репрезентација, не само што е „маестро“ на теренот, туку и во секојдневниот живот, доказ за тоа е „конекцијата“ со „Меридијан“. Заеднички со „Меридијан“ Бајиќ ги донираше средствата и својот комплетен хонорар, на својот роден град, Лакташи.

Паричните средства се донирани на Црковната општина, како и на Домот на Здравје во овој град во Република Српска.

 

??????

@badbunnybasket

Posted by Edin Enciklopedija on Wednesday, May 12, 2021

Се вчитува...