Ново ремек-дело на „Гранде Пандев“: Само четири минути откако влезе во игра носи предност за Џенова (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев повторно стрела во дресот на Џенова.

По само четири минути откако во 39. минута влезе во игра на дуелот против Каљари од 23. коло во Серија А, Пандев погоди за водство на џеновјаните од 1-0… Со прекрасен шут од 20 метри, Пандев успеа да го изненади противничкиот голман.

 

Се вчитува...