Ново заслужено признание за Нголо Канте

Нголо Канте апсолутно заслужено ја доби наградата за најдобар фудбалер за врска во Лигата на Шампионите минатата сезона, по одличните игри што ги прикажа во текот на целата година.

Французинот беше „мотор“ на екипата од Лондон, која на крајот успеа да се закити и со титулата европски првак, заслужувајќи го денешното големо признание.

Наградата за најдобра фудбалерка за врска во Лигата на Шампиони за жени ја доби Алесиа Путелјас од Барселона.

Се вчитува...