Нухиу промовиран на клупата на Гњилане, Ертан Демири нов спортски директор (ФОТО)

Поранешниот тренер на Шкендија, Ардијан Нухиу и официјално промовиран како нов шеф на стручниот штаб на косовскиот суперлигаш, Гњилане.

Гњилане и Нухиу потпишаа тригодишен договор за соработка, во желбата клубот повторно да се врати на највисокиот пиедестал во косовскиот фудбал.

Заедно со 45-годишниот Нухиу, како негов прв асистент ќе биде и Муарем Бајрами, а поранешниот фудбалер на Вардар, Ертан Демири и официјално е именуван за нов спортски директор, како резултат на менаџерските промени во клубот.

Ертан Демири и Ардијан Нухиу

Се вчитува...