Нуров против Тунижанец на стартот на ЛОИ во Токио

Последниот македонски претставник на Летните олимписки игри во Токио, борачот Магомедгаџи Нуров утре наутро во 4.30 часот ќе го има својот настап во слободен стил во категоријата до 97 килограми.

Прв противник на нашиот борач ќе биде Тунижанецот, Мохамед Садауи кој од успеси има само сребро од африканските игри во 2015 година.

 

Се вчитува...