Од херој до трагичар – Обамејанг прво даде „еврогол“, а потоа се посрамоти (ВИДЕО)

Арсенал доживеа изненадувачка елиминација во Лигата на Европа откако на домашен терен загуби од грчкиот Олимпијакос со 1-2. Трагичар за „топчиите“ беше Пјер Ерик Обамејанг кој иако прво со неверојатен „еврогол“ донесе резултат кој беше поволен за клубот од „Емирејтс“ во 123. минута промаши нешто што едноставно не се промашува не успевајќи да го одведе својот тим во осминафиналето од најмасовното европско фудбалско натпреварување.

 

Се вчитува...