Од кошарката ни останаа само сеќавањата: Леле, леле, што и направивме на Литванија (ВИДЕО)

Пред шест години, Македонија влезе во полуфиналето на Евробаскет 2011. Ја оствари најголемата победа во историјата, совладувајќи ја домашната селекција на Литванија со 67-65 со легендарната тројка на Владо Илиевски. Тоа предизвика невидена спортска еуфорија во државата, а засекогаш ќе се памети изјавата на Владо, „Леле, леле, што направивме“

Шест години потоа, кошаркарска Македонија е на самото дно од Европа…

Се вчитува...