Од Примавера до врвот на светот – Интер му се заблагодари на Пандев (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев денеска официјано објави пензија од активното играње фудбал. Голгетерот во својата блескава кариера успеа да стигне до голем број на успеси, а најголемиот е освојувањето на Лигата на Шампионите со Интер во сезоната во која миланскиот клуб стигна до „триплета“.

„Нероаѕурите“ не заборавија на Пандев, напротив на социјалните медиуми објавија пост посветен на Македонецот насловен „Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за се, Горан“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inter (@inter)

Се вчитува...