Одбојкарите на Пробиштип „шокирани“ од Лешок во четвртфиналето од Купот

Одиграни се првите натпревари од четвртфиналето во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Кај мажите беа одиграни два дуели, при што одбојкарите на Пробиштип добија и тоа каква лекција во првиот меч од новата гостување доживувајќи убедлив пораз од 3-0 (25-22,25-12,25-19) на гостувањето против Лешок. Лирија, пак, славеше против Вардар со 3-2 во сетови.

Во женска конкуренција, до победи на првите четвртфинални натпревари стигнаа СВСК, Универзитет Тетово, Јанта Волеј и Македонија.

cetvrtfinalni dueli odbojka

Се вчитува...