ОДБРАНА НА ГОДИНАТА – Митревски го запре двојниот цепелин на Пик Сегед (видео)

Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во досегашниот дел од Лигата на Шампионите, откако македонскиот голман со фудбалска парада го запре Жоан Канелјас во обидот, по двоен цепелин да ја затресе неговата мрежа.

Нашиот репрезентативец го заврши мечот со 15 интервенции и беше избран за МВП на натпреварот, но оваа одбрана дефинитивно е број еден од репертоарот на Митревски.

Се вчитува...