Одбрани најлошите 11 во историјата на Реал Мадрид: Во тимот се Предраг Спасиќ, Касано, Дренте, Баљиќ…

Дресот на Реал Мадрид, најголемиот клуб во светската фудбалска историја, го носеле голем број прославени фудбалски имиња. Но, имаше и такви кои не се прославија на „Сантијаго Бернабеу“, иако тоа се очекуваше од нив.

Угледниот „Ас“ ја состави листата на најлошите 11 во историјата на Реал Мадрид. А, во неа место и за поранешниот репрезентативец на СФРЈ, Предраг Спасиќ кој реализираше трансфер во кралскиот клуб од Партизан откако со Југославија на СП 1990 година стигна до петтото место. На листата и Босанецот Елвир Баљиќ, но и Антонио Касана, Ројстон Дренте, Томас Гравесен, Џонатан Вудгејт…

Се вчитува...