Одличен старт на Јакимовски во новата сезона во НЦАА лигата

Еден од најдобрите македонски кошаркарки, Андреј Јакимовски имаше одличен старт на новата сесзона во НЦАА колеџ лигата.

Тој во победата на неговите Вашингтон Кугарс од 84-55 против Ајдахо, македонскиот кошаркар беше убедливо најдобриот поединец во својот тим.

Јакимовски натпреварот го заврши со 21 поен, надополнет со четири скока и две асистенции.

Се вчитува...