Одлични вести за ПСЖ: Меси ќе биде подготвен за дербито против Сити во ЛШ

Аргентинскиот фудбалер и првата ѕвезда на ПСЖ, Лионел Меси вчера се приклучи на тренинзите на тимот на „светците“, па се очeкува да биде подготвен за мечот против Манчестер сити во Лигата на шампиони (ЛШ).

ПСЖ во најсилен состав ќе го нападне Сити, а засега не е познато дали Меси ќе добие шанса од првата минута на теренот.

За потсетување, натпреварот меѓу ПСЖ и Сити е закажан за вторник од 21 часот.

Се вчитува...