Официјално: Касемиро останува „крал“ до 2025 (ФОТО)

Бразилскиот репрезентативец Касемиро останува во Реал Мадрид до 2025 година, објави денеска кралскиот клуб. Играчот од средниот ред е дел од мадридскиот клуб 2013 година ја продолжи верноста со тимот и во следните четири години.

Касемиро за Реал Мадрид одигра 288 натпревари на кои постигна 30 погодоци во противничката мрежа, а 25 пати асистираше до своите соиграчи.

Се вчитува...