ОФИЦИЈАЛНО: Македонија и Франција ќе го отворат ЕП 2024 на фудбалски стадион

Македонската ракометна репрезентација ќе го игра премиерниот меч на ЕП 2024 против селекцијата на Франција, потврдено е со денешниот официјален распоред кој го објави ЕХФ на својата веб страница.

Како што е веќе познато овој меч ќе се игра на фудбалскиот стадион “Меркур шпил” арена во Дизелдорф на 10. јануари со почеток во 18 часот.

Вториот меч од групата меѓу Германија и Швајцарија, исто така во Дизелдорф ќе почне во 20.45 часот.

Во второто коло Македонија на 14. јануари ќе се сретне со Германија во Берлин, со почеток во 20.30 часот. Настапот во групата А нашите ракометари ќе го завршат на 16. јануари, против Швајцарија со почеток во 18 часот.

 

Се вчитува...