ОФИЦИЈАЛНО: Марио Хезоња го продолжи договорот со Реал Мадрид

Хрватскиот кошаркар Марио Хезоња потпиша договор со тимот на Реал Мадрид до 2029 година.

Според најавите, хрватскиот кошаркар решил да остане во тимот на Реал Мадрид и покрај понудите кои ги имал од други клубови, меѓу кои и најголемиот ривал Барселона.

Минатата сезона Марио не успеа да го повтори резултатот од година претходно кога ја освои Евролигата, а сега беше запрен на последниот чекор, бидејќи во финалето беше поразен од Панатинаикос.

Хезоња за Реал Мадрид во Евролигата имаше просек од 10,8 поени, 3,5 скока и 1,1 асистенција.

Се вчитува...