Официјално: НБА се враќа на 31. јули и тоа во „Дизниленд“

Најсилното кошаркарско првенство во светот, НБА лигата својот рестарт ќе го има на 31. јули пренесуваат американските медиуми. Натпреварите ни повеќе ни помалку ќе се играат во „Дизни ворлд“ во Орландо. Тренинг камповите ќе бидат отворени на 9. јули. Драфтот годинава ќе биде на 15. октомври, а доколку има седми натпревар во финалната серија тој треба најдоцна да биде одигран до 12. октомври. Сезоната 2020/2021 според најновата одлука ќе почне на 1. декември.

 

 

View this post on Instagram

 

The October 18 target for free agency is loose date, sources tell ESPN.

A post shared by Adrian Wojnarowski (@wojespn) on

Се вчитува...