ОФИЦИЈАЛНО: Нуно Еспирито Санто е нов менаџер на Тотенхем

Португалскиот стратег, Нуно Еспирито Санто официјално е назначен за нов менаџер на англискиот премиерлигаш, Тотенхем. Еспирито Санто во Лондон доаѓа од екипата на Вулверхемптон на чие чело беше oд 2017.

Претходно во кариерата ги водеше и Порто, Валенсија и Рио Аве.

 

 

Се вчитува...