Официјално: Поранешниот играч на Металург и Вардар го засили Веспрем

Поранешниот ракометар на Металург и Вардар, Лука Циндриќ после само една сезона во Динамо Букурешт, потпиша за Веспрем. Неговиот договор е на 2+2 години.

Ракометарот кој остави длабока трага во македонскиот ракомет, настапуваше уште и за Огулин, Карловац, а после Вардар беше дел и од Киелце и големата Барселона.

Се вчитува...