Официјално: Сари именуван за нов тренер на Јувентус

Јувентус и официјално го именуваше својот нов тренер. Масимилијано Алегри на клупата на Старата дама ќе биде замене од Маурицио Сари, потврди италијанскиот шампион.

Искусниот стратег кој минатата сезона беше на клупата на Челси со Јувентус сега потпиша тригодишен договор, до јуни 2022 година.

 

Се вчитува...