Официјално: Вардар договори и голман од Кувајт (ФОТО)

По потписот со репрезентативецот Мартин Томовски, Вардар го претстави и голмаот на репрезентацијата на Кувајт, Али Сафар кој заедно со Томовски, Ристовски и Гогов ќе ја чува мрежата на „црвено-црните“ следната сезона.

Како потсетување денеска Вардар го претстави и Веселин Вујовиќ како нов тренер на клубот по што веќе започна составувањето за тимот кој ќе ја брани честа на македонскиот ракомет на интернационалната сцена.

Се вчитува...