Oхрид со убедлив триумф против Новаци

Фудбалските клубови во Македонија денеска и утре ќе ги одиграат последните контролни натпревари пред пролетниот дел од сезоната во домашните шампионати.

Второлигашот Охрид денеска во генералката пред пролетниот дел од сезоната славеше над Новаци со 3-0.

Стрелци на головите за Охриѓани беа а Емил Скоко, Филип Димоски и Давид Карамачоски.

Се вчитува...