„Октоподот Кизиќ“ – Магична интервенција на младиот голман против Елверум (ВИДЕО)

Младиот македонски голман Марко Кизиќ го игра својот најдобар натпревар во дресот на Вардар во Лигата на шампионите. Кизиќ досега забележа 12 одбрани, а една од нив беше навистина посебна.

Тој на феноменален начин го спречи ударот на противничкиот ракометар.

Се вчитува...