Олимпик Лион конечно победи во францускиот шампионат (ВИДЕО)

Фудбалерите на Олимпик Лион конечно стигнаа до триумф во домашниот шампионат откако вечерва славеа на гостувањето кај Рен со минимални 0-1 како дел од 12. коло од француската Лига 1.

Домаќините уште во 5. минута останаа со играч помалку откако Дуе доби директен црвен картон. Бројчаната предност гостите ја искористија дури во 67. минута кога О’Брајан го постигна погодокот вреден прва победа сезонава.

Rennes 0 – [1] Lyon – Jake O’Brien 67′
byu/rLeagueOfIreland insoccer

 

 

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...