„Онана е добар со нога, но е донесен е во Јунајтед за да брани“

Поранешната легенда на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд го критикуваше голманот Андре Онана поради неговите киксови во последно време, меѓу кои и оној на „Алијанц Арена“ во Минхен, кој беше „најзаслужен“ за поразот на неговиот тим од 4-3 во првиот меч во групната фаза од ЛШ.

Камерунецот беше доведен на местото на Давид де Геа за 50 милиони евра, а од друга страна Шпанецот замина како слободен агент од „Олд Трафорд“.

„Онана е сигурен кога игра со нога, но голман е платен да брани. За него оваа ситуација беше комплицирана. Грешката е сериозна и мора да се надмине“, коментираше Фердинанд.

Се вчитува...