Операција или „медицински третман“ – Надал не открива што се случува со неговото стапало

Рафаел Надал објави дека имал медицински третман на стапалото на левата нога. Се уште не е познато дали се работи за операција. Рафа на „инстаграм“ напиша дека се работи за „медицински третман“.

„Сакам да ви кажам дека бев во Барселона со својот тим лекари како би добил третман кој ќе ме натера да направам неколку дена пауза и поради тоа ќе морам да паузирам од терените. Се враќам дома и почнувам со процесот на опоравување“, напиша Надал. 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal)

Се вчитува...